نوشیدن و آشامیدن درست

http://itnevesht.files.wordpress.com/2007/09/549uwjo.jpg


برای حفظ سلامتی باید رژیم مناسب غذایی داشته باشیم ارد بزرگ اندیشمند معاصر می گوید تندرستی پیش نیاز هر آرمان باشکوهی ست . در اینجا شش مورد مهمی که باید در یک رژیم غذایی رعایت شود را یادآوری می نمایم :
1- خوردن غذاهای چرب، شور، خیلی شیرین و گوشت قرمز به شدت کاهش یابد.‌
2‌- در هر سه وعده غذایی از انواع میوه و سبزی میل شود، در هر وعده غذایی روزانه بیش از نیم کیلوگرم میوه و سبزی در برنامه غذایی شما باشد. (الیاف طبیعی میوه و سبزی سبب می‌شود که مواد سرطان زا و زیان‌آور به راحتی از بدن دفع شود و کارکرد دستگاه گوارش به گونه‌ای مطلوب باشد، همچنین از ابتلا به سرطان و سکته قلبی جلوگیری شود.)
3- از افزایش وزن خود جلوگیری کنید. برای کاهش وزن آنچه مهمتر از نخوردن است، فعالیت بدنی و ورزش مناسب و مداوم است.
4- به جای ترشی و خیارشور، سعی شود و بهتر است که از سالاد استفاده شود.
5- مصرف چربی را به حداقل برسانید. روغن حیوانی نخورید و به جای آن از روغنهای نباتی مایع استفاده کنید.
6- گوشت قرمز کمتر مصرف شود و حبوبات، ماهی (حداقل دو بار در هفته) و گوشت مرغ را جایگزین آن کنید (البته کودکان برای تامین آهن بدن و افزایش خون خود باید گوشت قرمز استفاده کنند).

/ 4 نظر / 45 بازدید

قربونت برم تا گوشت شتر مرغ هست چرا گوشت گاو و گوسفند آهن و پروتئینش چند برابر بیشتره و چربیش چند برابر کمتر حتی از چربی مرغ هم کمتر

چکاوک

چقد مطالب خوبن ولی من همه ی اینا رو میدونم از وقتی یادم میاد رو تناسب اندامم دارم کار میکنم و الان که 26 سالمه اندامم کاملا متناسبه قدم 164 وزنم 59 عاشق پیاده رویم. این مطالبه که میخونم خوشحال میشم ممنون

عالی بود

جلال

عالی بود[لبخند]