روستای جواهرده


http://xs113.xs.to/xs113/07120/ax2.jpg

جواهرده نگین زیبای غرب مازندران و یکی از معروفترین نقاط گردشگری این استان است. این منطقه کم نظیر در 30 کیلومتری جنوب شهرستان رامسر, در دامنه کوه‌های مرتفع سماموس و در میان مراتع و چمنزارها واقع شده است. جاده دسترسی به جواهرده از غرب رامسر آغاز شده و در تمام طول مسیر با شیبی تند در کنار دره و رودخانه صفارود ادامه می‌یابد. با افزایش ارتفاع در طول مسیر, به تدریج نوع پوشش گیاهی تغییر یافته و از تراکم درختان نیز کاسته می‌شود. در نزدیکی جواهرده, منطقه کاملا از پوشش جنگلی خارج شده و به چمن‌زار و بوته‌زار تغییر شکل می‌یابد.

 

http://xs129.xs.to/xs129/08294/12749.jpg

 

از همین نقطه روستای جواهرده با نمایی وصف ناشدنی دیده می‌شود. وقتی در دلاین طبیعت زیبا قرار میگیرید اگر کمی از افکار سیاه زندگی ماشینی این روزها فاصله بگیرید به معجزه طبیعت در روح و روان و جانتان پی خواهید برد.ارد بزرگ میگوید: آدمی ریشه در خاک و طبیعت زیبا دارد آنانی که پاکروانند نسیم دل انگیز این زیبایی اند .آبشارهای زیبایی در طبیعت منطقه جواهرده، خودنمایی می‌کنند که مقصد بسیاری از گردشگران و طبیعت‌دوستان به حساب می‌آیند. یکی از این آبشار‌ها در انتهای روستا و در کنار تخته‌سنگ بزرگی، پذیرای مهمانان روستاست. اندکی آرمیدن در کنار این آبشار و استفاده از هوای پاک کوهستان، جزو لحظات فراموش‌نشدنی خواهد بود.

http://www.bestirantravel.com/images/sights/northern_iran/ramsar.jpg

 

 

/ 2 نظر / 13 بازدید
Bijan

مطلب جالبی بود. پست جدید وبلاگ بنده بحث آزادیست در رابطه با مقوله آزادی. خوشحال می شوم که نظر شما را نیز در وبلاگ خود داشته باشم.

ایران پرست

کللا شهر رامسر بهشته.