درست کار کنیم تا سلامت بمانیم

 

 

سلامت در کار مهمترین عامل آرامش روانی و جسمانی مدیران و کارمندان است بررسی های اخیر  نشان می دهد کارمندانی که احساس می کنند مدیرشان از تواناییهای لازم برای این کار برخوردار نیستند بیشتر مبتلا به دردها و ناراحتیهای قلبی می شوند.


 محققان بیش از 3100 نفر کارمند 19 تا 70 سال را مورد بررسی قرار داده اند و وضعیت چربی و فشار خونشان را به مدت 3 سال مورد ارزیابی قرار داده اند و مشخص شد از میان این تعداد 74 نفر در این مدت مبتلا به حمله و ناراحتیهای حاد قلبی شدند و جالب اینجاست که بسیاری از این افراد تصور می کردند تحت نظر مدیرانی کار می کنند که از مهارتها و تواناییهای لازم برخوردار نیستند.

همچنین این گزارش به کارمندانی اشاره میکند که با استفاده از سوء مدیریت دست به خلافها و نابسامان کردن اوضاع محل کار زده اند. که این نیز از نتایج بی خردی  و ضعف مدیریت میباشد . به گفته ارد بزرگ : ریشه کارمند نابکار ، در نهاد سرپرست و مدیر ناتوان است .

در این گزارش آمده است مدیران توانا صرفنظر از اطلاعات و تخصص احساس مسئولیت بیشتری در قبال کارمندان می کنند و انتظارات مشخصی از کارمندان دارند و از آنها حمایت می کنند به همین دلیل استرس کمتری بر محیط کار حاکم است و سیستم بدنی کارمندان نیز در ارامش و سلامت فعالیت می کند. در چنین محیطی کارمندان انگیزه بیشتری برای کار داشته و با انرژی بیشتری کار می کنند. و از تخلف و کارشکنی در اینگونه مکانها کمتر خبری هست.

 

http://www.machine-ajza.com/mashinajzafa/images/stories/a15.jpg

 

 

/ 0 نظر / 20 بازدید